Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Wernisaż wystawy „Różnorodność kulturowa w bajkach i animacjach”

W piątek, 5 maja w gościnnych progach Galerii Akademickiej Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, odbył się wernisaż wystawy „Różnorodność kulturowa w bajkach i animacjach” [relacja fotograficzna] 

Czy warto kręcić globusem i wodzić palcem po mapie? 

No pewnie, że tak! Zabawy z mapami i globusem to świetny sposób na rozbudzenie ciekawości dzieci o świecie, a także na promowanie zrozumienia i tolerancji dla odmiennych kultur. 

O tym jest nasza wystawa przygotowana przez Zuzannę Woźniak i Rafała Andrzejczaka, którzy opracowali scenariusz i teksty; Piotra Płatka odpowiedzialnego za teksty; grafiką i składem zajęły się Yevheniia Rudiuk i Ewa Malik. Kuratorką wystawy jest Karolina Lorenc.

Autorki i autorzy wystawy podążając tropem Bolka i Lolka, zabierają nas w podróż po kontynentach przez różne kultury. Wystawie towarzyszą dodatkowe ekspozycje o dziejach Studia Filmów Rysunkowych, życiu i twórczości Władysława Nehrebeckiego oraz ponad 60-letniej historii Bolka i Lolka.

Wystawę można zobaczyć do 3 maja br. w Galerii Akademickiej Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, ulica Willowa 8 (budynek L, piętro 4).

Zdjęcia: Jędrzej Pisarek

---

Dofinansowano ze środków pochodzących z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miejskiego Bielsko-Biała, przyznanych w związku z budową Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO przy Studiu Filmów Rysunkowych.

Studio Filmów Rysunkowych

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.